מאמרים

החלפת דלת ממ"ד

נכון להיום כל בית חדש שבונים או כל דירה חדשה שנבנית מחויבת על פי חוק שיהיה בה ממ"ד מטעמי ביטחון. אם ברוב הדירות הישנות הדיירים צריכים להסתפק במקלט השכונתי או להצטופף בחדר המדרגות של הבניין ביחד עם שאר דיירי הבניין, הרי שבדירות החדשות והמשודרגות יש ממ"ד. שלא כמו העיצוב של שאר חדרי הבית והחללים שבו, בממ"ד יש לכם מעט מאוד יד חופשית בעיצוב שלו שכן יש סטנדרטים שיש לעמוד בהם ותקנים שאי אפשר לשנות ולכן אתם מקבלים חדר עם חלון מסוים שאי אפשר להחליף, מערכת אוורור שאי אפשר להסיר או להסתיר ודלת ממ"ד שאתם חייבים לשמור עליה. אבל זה לא אומר שאי אפשר קצת לשדרג את החדר! אפשר לצבוע את הקירות של החדר בצבעים שונים אפשר ורצוי לתלות אקססוריז כמו תמונות ומדפים ווילונות וגם מומלץ להדביק טפט לדלת שישדרג אותה באופן משמעותי.

לשדרג את חדר הבטחון עם החלפת דלת ממ"ד

ישנן כמה דרכים פשוטות וקלות שמאפשרות לשדרג את החדר שהוא החדר המוגן בבית מבלי להפר את התקנות או לפגוע בתקנים של החדר וגם לשמור עליו כחדר המוגן שנועד לשמור על הביטחון של דיירי הבית.

צביעת קירות חדר הממ"ד- אין שום איסור לצביעת קירות חדר הממ"ד ואתם יכולים לבחור איזה צבע אתם רוצים ולצבוע את כל הקירות או רק אחד מהם. כן כדאי שתיקחו בחשבון שבמצבים של הסלמה במצב הבטחוני אתם תמצאו את עצמכם מבלים בחדר הזה לא מעט ולכן חשוב שתבחרו צבע שיהיה לכם נעים לשהות בחדר ולא לצבוע את כל החדר שחור למשל.

תוספות ואקססוריז- אתם יכולים לתלות תמונות וציורים בכדי לקשט את קירות החדר לאחר שצבעתם אותם וגם אם החלטתם להשאיר אותם בצבע הלבן המקורי שלהם. ככה תוכלו לעצב את החדר במדפים ואיורים שיעשו לכם נעים וגם וילונות על גבי החלון כדי להסתיר את הזכוכית העבה ואת המסגרת העבה של הבטון מסביב לחלון. מומלץ שזה יהיה וילון שקל להסיט במידת הצורך כאשר צריך לסגור את החלון במהירות

החלפת דלת בממ"ד- הכוונה היא לא להחליף את הדלת מאופן בטיחותי מכיוון שאותה חייבים להשאיר כמו שהיא על פי תקן ועל פי חוק. אבל מה עושים עם העובדה שדווקא הדלתות של הממ"ד הן לא הכי יפות בלשון המעטה והורסות את כל העיצוב של הבית? תשמחו לדעת שגם בזה אפשר לטפל- אפשר בהחלט להדביק טפט לדלת בצורה מהירה ויעילה ובטיחותית שלא תשנה את הדלת מבחינת ביטחון אבל תשדרג את המראה בלה מבפנים שיתאים לעיצוב שעשיתם ומבחוץ כדי שלא יהרוס לכם את העיצוב הכללי של הבית

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם:
נגישות