מאמרים

מה אומרת עלייך דלת הכניסה

מכירים את הפתגם 'העין אוכלת קודם…?' נכון שזה נאמר על אוכל אבל גם בדלתות כניסה זה תקף- הרי דלת מלוכלכת, או בלויה- כך מי שרואה אותה מבפנים יחשוב שהבית נראה מבפנים… ואם הדלת יוקרתית ומעוצבת- מצפים לבית יוקרתי ומעוצב גם כן.

אין ספק שדלת הכניסה היא המפגש הראשון שלכם עם העולם החיצוני- אנשים שמגיעים אליכם והדבר הראשון שהם רואים לפני שהם מכניסים. זה כמו לקבל מישהו בברכת שלום ללא חיוך או לקבל מישהו בברכת שלום עם חיוך. ברור שתעדיפו את החיוך לא? אז גם כדאי שתעדיפו דלת מעוצבת.

דלת הכניסה- הפנים שלכם:

מי שמגיע אליכם פעם ראשונה לא יודע מה יש מעבר לדלת. יכול להיות שהשקעתם את כל כולכם בבית והוא מעוצב ונראה מדהים- אבל לא היה לכם כוח או לא נשאר תקציב לשפץ את הדלת אז כבר החלטתם להשאיר ככה. לא חבל? זה כמו לצבוע את כל הבית ולהשאיר קיר אחד לא צבוע כי נגמר לכם הצבע והתעצלתם ללכת לקנות עוד גלון צבע.

אתם אולי חושבים שהדלת היא כולה דלת אבל תחשבו רגע שאתם מסיירים להנאתכם בשכונת פאר ורואים וילה יפיפיה ומתוחזקת הכל בה נראה יוקרתי ומושקע ופתאום יש דלת עץ שלא צבעו כבר שנים, מתקלפת ובלוי עם ידית מתנדנדת. לא תרימו גבה? לא יראה לכם מוזר? לא יוריד מהיופי של הבית? ברור שכן!

הכניסה והיציאה של הבית:

הדלת של הבית היא הדלת דרכה נכנסים אל הבית וממנה יוצאים  , וכמובן זה לפני שהזכרנו את הדלתות בתוך הבית. כל עיצוב שתבחרו ישדר מי אתם ומה שאתם רוצים לשדר. אם תבחרו דלת מברזל גדולה וחזקה, או   דלת פלדלת פשוטה. או שיכול להיות שאתם בכלל מאלה שרוצים דלת עץ מהודרת או דלת מברזל משולב עם זכוכית. ממש כמו שער לגינה- זה הרושם הראשוני שמתקבל על הבית וכמובן על הדרים בו- כלומר עליכם.

זה לא אומר שאת דלתות פנים הבית אתם צריכים לעצב באותה הצורה כמו דלת הכניסה אבל בהחלט כשאתם רוכשים בית, עוברים דירה, מחליטים לשפץ או לעצב מחדש יש לקחת בחשבון את הדלתות- החלפת דלתות איננה הליך יקר, שכן קיימים פתרונות זולים ויעילים כגון טפט לדלת במקום החלפה וצריך לקחת אותם בחשבון בתוך סך ההוצאות. כמו כן יש לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של הבית כל מעצב פנים מתחיל ימליץ לכם שדלתות פנים הבית תהיינה תואמות לעיצוב הכולל של הבית ולא תבלוטנה או תהיינה לא קשורות, ושדלת הכניסה תשדר את הערכים שלכם ואת הרמה של הבית מבפנים.

נכון, זו עוד הוצאה, וגם לא תמיד חושבים על הדלת, בעיקר כשמדובר בדלת למרפסת או לחצר אבל תחשבו כמה פעמים ביום אתם נכנסים ויוצאים ואנשים רואים אותה ולכן כמה חשוב שהיא תשדר את הרושם הנכון!

למידע נוסף מלאו את הפרטים הבאים
ונחזור אליכם בהקדם:
נגישות